Revolu to mobilny portfel z doskonałym kursem wymiany, któremu zaufało już ponad 2.5 miliona konsumentów. Stało sie tak dlatego, ze w gre wchodza pieniądze, dobrze wiedzieć że twoje pieniądze są zabezpieczone przez Revolut..

Wyjasnijmy pierwszą rzecz – Revolut nie jest bankiem (narazie) ale spółka z ograniczona odpowiedzialnoscią z siedzibą w Londynie, regulowana przez Brytyjskie Financial conduct Authority (FCA).

To prowadzi do pierwszej i największej informacji. Depozyty nie są ubezpieczone, pomimo tego, jeżeli Revolut zbankrutuje, nie stracisz pieniędzy. Ponieważ, tak jak można dowiedzieć się na ich stronie internetowej, twój depozyt jest trzymany osobno na koncie banku Lloyd lub Barclays.

W przypadku niewypłacalności, bedziesz w stanie zażądać swoich pieniędzy od banku Lloyds lub Barclays, i będą one wypłacone wszystkim konsumentom. Jeżeli jednak to bank wpadnie w tarapaty, depozyty nie będą zabezpieczone.

Revolut pracuje nad rozwiazaniem tego problemu i palikuje o nadanie im licencji bankowej. Po przyznaniu im takowej, pieniądze wpłacane przez uzytkowników bedą zabezpieczone. Nie mniej, Klasyczne banki są nadal są bardziej bezpieczne I przez to bardziej odpowiadaja konsumentom w przypadku potrzeby przechowania większej ilosci pieniędzy. Revolut ustalił nawet limity depozytowe i jeżeli je przekroczysz, będziesz musiał podac swoje źródło dochodu.

Nalezy jednak pamiętać, ze usługa ta została zaprojektowana w innym celu. Aplikacja daje uzytkownikom możliwośc wymiany walut po swietnych kursach oraz zapewnia dodatkowa warstwe ochronną dla płatnosci online, z mozliwością płatności wirtualna kartą kredytową czy kartami fizycznymi oraz mozliwość bardzo szybkiego I prostego zablokowania karty, jeśli wpadnie w niepowołane ręce. Dlatego uzywając Revolut jako konto na którym odkładasz swoje oszczędności, tracisz część innyhc przywilejów (np. Ubezpieczenie depozytu).

Revolut jest pierwszą usługą mobilną, stworzona przez cyfrowych specjalistów, więc oczywiste jest to ze rozumieją oni potrzeby konsumentów i rzeczywistośc w której płacimy różnymi walutami na całym swiecie. W tych przypadkach abrdzo ciężko znaleźć inną choćby zliblizoną usługę.