Revolut je mobilní peněženka s vynikajícími směnnými kurzy, jejíž věří více než 2,5 milionu zákazníků. Jelikož jde o peníze, je dobré vědět, jak jsou vaše úspory v Revolt zabezpečené.

Nejprve si pojďme objasnit první věc - Revolut není banka (zatím), ale společnost s ručením omezeným se sídlem v Londýně, regulována Úřadem pro Finanční Chování (FCA).

To vede k prvnímu a největšímu nedostatku. Vklady nejsou pojištěny, i když v případě, že Revolut zkrachuje, nepřijdete o své peníze. Na základě informací na webové stránce jsou Vaše vklady vedeny samostatně v bankách Lloyd`s nebo Barclays

V případě platební neschopnosti budete moci požádat o finanční prostředky od Lloyds nebo Barclays a jak tvrdí webová stránka, budou vyplaceny před všemi věřiteli. Pokud se tyto banky dostanou do problémů, pak vklady nejsou zabezpečeny.

Revolut pracuje na tomto problému a žádá o bankovní licenci. Po udělení licence budou úspory uživatelů pravděpodobně chráněny. Standardní banky jsou v současnosti stále bezpečnější, a proto jsou vhodnější pro držení značné částky peněz. Revolut dokonce stanovil limity pro vklady a pokud jej překročíte, musíte poskytnout zdroj příjmů.

Je třeba mít na paměti, že služba byla určena pro jiné použití. Aplikace poskytuje uživatelům vynikající směnné kurzy a dodatečnou úroveň bezpečnosti online plateb s možností virtuálních platebních karet, jednorázových karet a možností jednoduše blokovat karty Revolut. Takže pomocí Revolut jako bankovního spořícího účtu ztratíte některé výhody (například pojištění banky).

Revolut je první mobilní služba postavená digitálními domorodci, je zřejmé, že chápou potřeby zákazníka a skutečnost, že stále více platí na celém světě v různých měnách. Pro tyto scénáře je velmi obtížné najít srovnatelnou službu.