Revolut jest nieocenioną usługą w zakresie płatności, w przypadku których wymiana walut jest potrzebna. Możesz go użyć do międzynarodowych przelewów bankowych, ale aby w pełni z niego skorzystać, a aby móc płacić za swoje ulubione cappuccino gdziekolwiek jesteś, potrzebujesz karty płatniczej. Dostępne są dwa rodzaje kart powiązane ze standardowym bezpłatnym kontem:

Karta wirtualna

Po zarejestrowaniu się kwalifikujesz się do otrzymania bezpłatnej wirtualnej karty. Karty wirtualne to karty debetowe bez fizycznej obecności, więc otrzymasz numer, CVV i datę ważności, ale nie kartę plastikową. Jest to zatem wygodne dla płatności online. Ty jako użytkownik możesz dezaktywować kartę po każdej transakcji, co ogranicza możliwość nieautoryzowanych obciążeń i sprawia, że zakupy w Internecie są bezpieczniejsze. Ale nie będziesz w stanie zapłacić Frappuccino (chyba że zapłacisz za pośrednictwem aplikacji). Aby to zrobić, potrzebujesz karty debetowej.

Karta debetowa

Karta Revolut ma kolor gradientu od koloru niebieskiego do fioletowego, dlatego jest jedną z najpiękniejszych kart debetowych typu non-premium. Co ważniejsze, to właśnie dlatego Revolut jest wartą uwagi usługą i pozwala w pełni cieszyć się główną cechą Revolut - taniego kursu wymiany.

Aby zacząć płacić kartą debetową, musisz doładować swoje konto Revolut. Najwygodniejszym sposobem na to jest karta debetowa banku. Jeśli twoja karta jest wydawana na terenie EOG, nie ma opłaty (więcej szczegółów tutaj), Jeśli nie, to skorzystaj z przelewu bankowego. Ważne: zawsze używaj swojej lokalnej waluty do doładowania w aplikacji Revolut. Oznacza to, że jeśli twoje konto bankowe jest w euro, doładowywuj je w euro, ponieważ nie chcesz, aby Twój zajął się konwersją, chcesz, aby zrobił to Revolut.

Gdy konto zostanie obciążone, wreszcie może zadziać się magia - co oznacza, że możesz rozpocząć wymianę. Revolut umożliwia trzymanie pieniędzy w 24 walutach, a gdy zapłacisz kartą, będzie ona głównie wykorzystywać walutę sklepu. Jeśli przypadkowo zabraknie Ci funtów, aplikacja automatycznie pobierze resztę płatności z innych walut.

Oczywiście możesz użyć karty debetowej do wypłat z bankomatu, które są bezpłatne z karty Revolut do 200 EUR miesięcznie (wypłaty większe obciążane są opłaty na poziomie 2%). Niestety, niektóre sieci bankomatowe mogą również pobierać opłatę. Pamiętaj też, że nie chcesz, aby bankomat dokonywał konwersji walut, ponieważ mogą być one na bardzo niekorzystnych warunkach w porównaniu z Revolut.

Revolut oferuje karty debetowe w sieci Mastercard lub Visa. Oba są odpowiednie dla transakcji online. Obydwie pozwalają użytkownikowi płacić bezdotykowo i mają doskonałe zabezpieczenia, takie jak zezwalanie na płatności tylko w tym samym miejscu w którym znajduje się telefon komórkowy, lub wyłączanie płatności internetowych lub wypłat z poziomu bankomatu.

Jedną z wad jest to, że ponieważ karta przedpłacona jest wydawana w Wielkiej Brytanii, może zostać odrzucona przez niektóre usługi, jeśli twój adres jest ustawiony na inny kraj, np. Spotify

Ogólnie rzecz biorąc połączenie wysokiego bezpieczeństwa i doskonałych kursów wymiany sprawia, że Revolut jest doskonałym towarzyszem podróży do różnych krajów.